הכול על Node.js

Node.js הינה פלטפורמה חדשנית ומותאמת אישית, המתמקדת בצד השרת ופועלת באמצעות מנוע כרום של Google.

הטכנולוגיה המהפכנית מאפשרת בניית אתרים ויישומי אינטרנט, בסביבת ריצה מהירה ומונחית תגובה, על ידי שימוש בשפת התכנות JavaScript.

בעוד שכיום JavaScript מנוצלת באופן מסורתי בשולי דפדפן האינטרנט, בפועל הינה מאופיינת בתכונות פונקציונליות עשירות ורבות עצמה.

העובדה כי שפת התכנות JavaScript מוכרת וידועה בעולם המפתחים, תורמת ליישומה ופיתוחה המהיר של פלטפורמת Node.js, ולסביבה אינטרנטית יעילה יותר.

Node.js פותחה לראשונה בשנת 2009, ומשמשת היום חברות טכנולוגיות רבות כגון מיקרוסופט, VMWare , eBay, יאהו ועוד.

מדוע פלטפורמת Node.js הפכה למילה החמה בסביבת הפיתוח?

פלטפורמת Node.js הופכת לרלוונטית יותר מאי פעם.

בעוד שבעבר סביבת האינטרנט שימשה לצריכת מידע ומולטימדיה, הרי שכיום האינטרנט מהווה כר פעולה אינטראקטיבי ובו תקשורת בזמן אמת מכל רחבי העולם, משחקים משותפים און ליין, עדכונים חברתיים ועוד.

כל אחד מהאלמנטים הללו דורשים תקשורת טכנולוגית מתקדמת התומכת במסה עצומה של מידע, וזאת כאמור, בזמן אמת. תקשורת זו משלבת בין משתמשים ושרתים הפזורים בכל רחבי הגלובוס.

Node.js תומכת בצורך האדיר לתקשורת נתונים און ליין, מאפשרת "דחיפת" נתונים במהירות הבזק, ועתידה להוות שחקן מרכזי בסביבת האינטרנט בשנים הבאות.

מהי נקודת החוזק העיקרית של Node.js?

מעבר ליכולות התגובה המידיות שמאפשרת הפלטפורמה, אחת מהתועלות העיקריות המיושמות בה הינה Event Loop – "לולאת אירועים". Node.js "זוכרת" את רצף האירועים הנוגעים לפלט וקלט של אירועים, ומאפשרת להוציא לפועל מספר רב של פעולות, כגון ניהול חישובים וחיבורי לקוח ביעילות רבה.

תכונה זו מגישה למפתחים כלי עוצמתי, באמצעותו ניתן לבנות יישומי אינטרנט מורכבים המטפלים במסות עצומות של משתמשים בו זמנית.

סיכום תועלות בשימוש Node.js

  1. שימוש במספר מועט יותר של משאבים (שרתים) תוך קבלת תוצאות מהירות ויעילות.
  2. ניצול שפת JavaScript כשפה זמינה, נוחה וידועה ליצירת יישומי אינטרנט חזקים.
  3. "טביעת רגל" מזערית בתקשורת בין מסד הנתונים לשרת, ואפשור תפעול בקשות רבות יותר בזמן נתון.
  4. התאמה מקסימלית לשרותיי ענן.
  5. התאמה אישית ואפשרויות פיתוח בלתי מוגבלות ליצירת יישומי אינטרנט רבים.

ספריות הבנויות על Node.js

Express.js הינה סביבת עבודה מבוססת node.js המאופיינת במספר רב של תכונות המאפשרות בניית יישומי אינטרנט ייחודיים כגון MySpace, LearnBoost, Storify ועוד.

Further היא ספרייה ידידותית של Node.js אשר פותחה על ידי דבלופמנט ישראל לפיתוח אתרים בשיטת MVC, כלים לביצוע מספר משימות במקביל, ניהול קונפיגורציות ועוד.

דבלופמנט ישראל מובילה את מהפכת Node.js בישראל

דבלופמנט ישראל הינה חברה לבניית אתרים ויישומי אינטרנט מובילה, המאמצת בשמחה טכנולוגיות מהפכניות.

על ידי למידה והעמקה, ויישום מקצועי של עקרונות הפיתוח, נוצרים אתרי ויישומי אינטרנט עכשוויים ומותאמים אישית לכל דרישה, המאפשרים ללקוחות החברה לנהל את האתר והעסק ביעילות, ובניצול אופטימאלי של אפשרויות סביבת האינטרנט של היום.