עיצוב ממשק משתמש להעצמת חווית הגלישה

הפנים החדשות של פייסבוק, האופן שבו יד 2 בנוי. אפילו מסך המגע הניצב בסמוך לכם. כל אלו דוגמאות מעולות לעיצוב ממשק משתמש – פעולת הגומלין בין האדם למכשיר.

מעצב ממשק משתמש (UI – User Interface) הינו אדם העסוק בשאילות שאלות. שאלות רבות מאד: מי האדם העומד מול המכשיר, היכן הוא נמצא, מתי הינו ניגש למכשיר, מה הוא מצפה למצוא בו ועוד.

אולי השאלה החשובה ביותר המעסיקה מעצבי UI הינה: "גולש, האם הממשק מבלבל אותך?", וגם – "מה עלי לעשות על מנת שתלחץ על הכפתור הנכון?"

מהי מטרתו של מעצב UI ?

מעצבי UI הינם האדריכלים (שלא לומר – הפסיכולוגים), העומדים מאחורי הפעולות אותן אנו מבצעים מדי יום.

לרוב, מבלי להקדיש לכך מחשבה – עומקו של תא הכפפות ברכב. המיקום של כפתור "שתף". עד כמה טופס צור קשר בולט לעין בכל דף באתר.

כך שמטרת העל של מעצב ממשק משתמש, היא לחבר בין אינטרס העסק והאתר (להביא לתנועת גולשים, לשכנע להשאיר פרטים, לייצר מכירות רבות יותר) לבין זו של הגולש (לקבל מיידית מענה לרצונותיי, להבין מה יש כאן בשבילי, לבצע תהליך רכישה מהר ובמקסימום בטיחות).

כיצד מתנהל תהליך עיצוב UI?

שלב עיצוב חווית המשתמש (UX - User experience) מתחיל עוד בתהליכי איפיון האתר, הכוללים את הכרת קהלי היעד, דפוסי הגלישה והעדפותיהם.

בהמשך, מוגדרות מטרות האתר על פי סדרי עדיפות: לדוגמא, מטרה ראשונית עשויה להתמקד ברכישה אונליין, ואילו זו השנייה בהרשמה לרשימת תפוצה.

את המסקנות הסופיות של תהליך הגדרת האפיון, יוצק מעצב ה UI למסגרת עיצוב ולאופן בו נבנה האתר.

בכל אחד מתהליכי העיצוב, הבניה, השקת האתר ותחזוקתו, נלקחים בחשבון רצונות וצרכי הגולש, כאלמנט משמעותי ביותר בעיצוב נראות האתר הסופי.

מדוע UX חיוני בבניית אתר אפקטיבי?

עיצוב ממשק וחווית משתמש קריטית להשגת מטרותיו העסקיות של האתר, או של החנות הווירטואלית.

אתר בעל ממשק משתמש פגום, בו נניח, אין לינק המעלה את הגולש מיידית מתחתית הדף לראש האתר, או - לא ברור היכן להשאיר פרטים, או – מדוע אין נלחץ מספר הטלפון ועובר לשיחה אוטומטית – פוגם עד מאד בחוויית המשתמש.

פגיעה זו מבריחה את הגולש באופן מיידי מן האתר. הישר אל האתר המתחרה, המעוצב בצורה נכונה יותר.

חברת דבלופמנט ישראל – מומחית ישראלית בעיצוב חוויית משתמש

עיצוב האתר, יציקת התוכן, בניית אתרים ב-HTML5 - כל אלו פעולות אותן אנו מבצעים מדי יום בתהליכי בניית ועיצוב אתרים, כאשר הנושא המנחה אותנו ביצירתן הינו חוויית המשתמש.

אנו מאמינים גדולים ביצירת נוחות, ב"עשיית" היגיון, בהגשת פתרונות אינטרנט קלים תפישה וליישום על ידי הגולשים שלכם.

זו הסיבה שממשק המשתמש שלנו יוצר חוויית משתמש יוצאת מן הכלל, כזו המשאירה את הגולש באתר ומגשימה את מטרותיו.