אחסון אתרים בטכנולוגיית ענן

אחסון ענן הינו מונח המתאר אחסון קבצי מידע, על גבי שרתים מבוזרים הממוקמים בחוות שרתים חיצוניות לארגון.

משמעות הכינוי "אחסון ענן" נוצר עם קבלת התפישה, כי המידע אינו מוגבל למיקום ספציפי מקומי, אלא "משייט" בכל מקום בגישה זמינה ומהירה מכל מחשב נייד, באמצעות שם וסיסמא.

אחסון ענן – כיצד נולד?

הרעיון לאחסון ענן נוצר בשנת 1960, אולם השימוש המסיבי להמונים בשירות המהפכני החל רק בשנות ה90 בעידן הweb 2.0, בו גדל רוחב הפס ותעבורת נתונים הפכה לנגישה ומהירה יותר.

אחסון ענן – כרטיס ביקור

בדומה למחשוב ענן, היתרונות העיקריים של אחסון בענן מתמקדים ביכולות גמישוּת, עמידה בעומסי שימוש על ידי מספר רב של משתמשים בו זמנית ויכולות התאמה אישית, הניתנות לשינוי לאורך זמן בהתאם לדרישה.

אולם היתרון הגדול ביותר של אחסון ענן, הוא האפשרות לספק שרידות מירבית לגיבוי נתונים במקרי אסון, וזאת בשונה מאחסון פיזי על גבי שרתים InHouse.

על מנת לנצל את השירות יש להתקשר מול חברה המוכרת ומשכירה את שטחי האחסון. מפעילי מרכזי הנתונים מתאימים את נתוני שטחי האחסון הווירטואליים לדרישות המשתנות, ומציעים גישה ל"ברכות אחסון" העומדות לרשות הלקוחות.

שרתי האחסון ממוקמים בכל רחבי העולם, ומידת איכותם כמו אבטחת הנתונים המאפיינת אותם, תלויה בחברות האחסון ובסוג היישומים המנוצלים בטכנולוגיה.

הגישה לברכות האחסון ולמידע המאוחסן מתבצעת על ידי משק תכנות (API), או על ידי מערכות ניהול תוכן אינטרנטיות.

אחסון ענן – יתרונות ותכונות עיקריות

חיסכון כספי

בעוד שבעבר חברות רבות נדרשו להקים חדרי שרתים יקרים עצמאיים, ולהגדיר צוות טכני ייעודי המטפל בפעולות התפעול, התמיכה והגיבוי, הרי שאחסון ענן הינו שרות "אאוטסורסינג" לכל היבטי הפעילות הטכנולוגית והגיבויים של החברה, בו ניתן לשלם רק על שטח האחסון המנוצל בפועל.

גישה מיידית מכל נקודה בעולם

הודות לאחסון ענן ניתן לגשת ל"בריכות האחסון" והמידע הנדרש מכל מסוף מחשב והתקן נייד, באמצעות שם משתמש וסיסמא. זאת בשונה מאחסון מסורתי, בו ניתן לגשת למידע רק ממסוף המחשב בו מגובה המידע.

יכולות גיבוי והתאוששות מאסון

חברות המציעות שרותי אחסון ענן ואשר עומדות בתקני האיכות, מאפשרות ללקוחותיהן שטחי גיבוי בלתי מוגבלים בסביבת אבטחה אופטימאלית. דבר זה מקנה ביטחון בכל הנודע לבטיחות המידע ולשרידות מירבית, במידה ונגרם נזק לקבצי המידע.

אנו מנצלים את שירות אחסון ענן לטובת לקוחותינו

דבלופמנט ישראל מאחסנת את אתרי לקוחותיה בחוות שרתים מקצועית, העומדת בתקני איכות בינלאומיים מחמירים. כלל אתרי לקוחות החברה נהנים מגישה ישירה למסד הנתונים וקבצי המידע, מתוך שקט נפשי בנוגע לאיכות האבטחה והגיבוי המלא לנכסים שברשותם.

 

 

 

 

חברות המציעות שרותי אחסון ענן ואשר עומדות בתקני האיכות, מאפשרות ללקוחותיהן שטחי גיבוי בלתי מוגבלים בסביבת אבטחה אופטימאלית. דבר זה מקנה ביטחון בכל הנודע לבטיחות המידע ולשרידות מירבית, במידה ונגרם נזק לקבצי המידע.
דבלופמנט ישראל מנצלת את שירות אחסון ענן לטובת לקוחותיה
דבלופמנט ישראל מאחסנת את אתרי לקוחותיה בחוות שרתים מקצועית, העומדת בתקני איכות בינלאומיים מחמירים.
כלל אתרי לקוחות החברה נהנים מגישה ישירה למסד הנתונים וקבצי המידע, מתוך שקט נפשי בנוגע לאיכות האבטחה והגיבוי המלא לנכסים שברשותם.